Uncategorized

Urfa’dan Ne Alınır

Urfa’dan Ne Alınır, Kadim bir şehir olan Ayrıca Dünya’nın en eski şehri konumunda olan Urfa’ya gezmeye geldiniz, veya internetten Alışveriş yapacaksınız. Hangi Ürünleri hangi hediyelikleri alacaksınız. Bu yazımızda detaylı olarak ele alacağız.

Urfa’dan Ne Alınır?

İsot

İsot, Özel bir baharat türüdür. Pulbiberin atası olarak bilinir ev yapımı olması,  temizlenmesi güneşte kurutulması, Zeytinyağı ile yağlanması sonucu tüketime hazır hale gelmektedir.

Urfa‘ya geldiyseniz veya Urfa’dan ürün almak istiyorsanız birinci önceliğiniz isot olmalıdır.  Dikkat etmeniz gereken isot’u çarşıdan almamanız. Çarşıdan alırsanız orada ki Urfa Biberi hem fabrikasyondur hemde ucuzdur.  Ev yapımı pahalıdır ve çarşıdan bulamazsınız. Veya Çarşıya geldiğinizde baharatçıya özel ev yapımı isot istediğinizi ifade ederseniz size özel ürünleri çıkaracaktır. Onlar tezgahta olmaz! Özel ev yapımı isotu sitemizden satın almak için tıklayınız.

Biber Salçası

Biber Salçası tüketiyorsunuz Urfa’yı mutlaka deneyin. Çok güzel bir salçaları var. Tamamen güneş kurutması ve Türkiye’nin hiç bir yerinde bulamazsınız.

Urfa’dan Ne Alınır

Ne Hatay ne de Antep, O illerde olanlar genelde karıştırılmıştır.  Ama Urfa Biber Salçasını mutlaka denemenizi ve almanızı tavsiye ederiz.  Sitemizde ki ürünleri gözat.

Antep Fıstığı

Antep Fıstığı şaşırabilirsiniz ancak Ülkemizde en çok Antep fıstığının yetiştirildiği il Urfa’dır. Urfa Fıstığı olarak aratın. Çünkü biz tescili ne kadar Antep olsa da Fıstığımızı tanıtmak istiyoruz. ve İsmine Urfa Fıstığı demek istiyoruz.

Antep fıstığının çoğunu Urfa’dan almaktadır.  Ürünlerimize buradan inceleyebilirsiniz.

Nar Ekşisi

Nar Ekşisi Urfa ile özdeşlemiş özellikle ev yapımı olarak yapılan nar ekşisi bildiğiniz tattığınız nar ekşilerini unutun ve Urfa Nar Ekşisini deneyin.  Nar Ekşisi Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Karagül Kolonyası

Karagül Kolonyası olarak bilinen ve Dünya’da sadece Urfa’da yetişen karagüllerden yapılan bir kolonyadır. Çok kaliteli bir kolonya olan karagül kolonyası için sitemizi ziyaret edebilirsiniz

Karacadağ Pirinci

Karacadağ Pirinci Urfa siverek ilçesine bağlı volkanik dağıt eteklerinde organik tarımla üretilen dünya’nın en iyi pirinci ve şeker hastalarının tüketebileceği tek pirinç türüdür. Karacadağ pirinci satın almak için tıklayınız.

Urfa Hediyelikler Nelerdir?

Urfa Hediyelikler Nelerdir? Ne alınır sorusu da sık geliyor müşterilerimiz tarafından. Gıda harici olan hediyeliklerin satışını şuan sitemizde yapmıyoruz ancak kısa zaman içerisinde satışa başlamayı düşünüyoruz.

Bakır Hediyelikler

Bakır Hediyelikler Urfa’da oldukça meşhurdur. Özellikle Çarşıda bulunan bakırcılar çarşısında hediyelikler hatta mutfaklarda kullanılmak üzere yapılan ürünler tamamen el yordamı ile yapılmaktadır.

Bakır olarak, Bakır saatler, üzerine istediğiniz motifler ve isimler yazılmaktadır. Ancak kısa bir süreliğine geldiyseniz Urfa’ya siparişiniz yetişmeyebilir. Bunun için gelmeden önce veya internetten siparişinizi verebilirsiniz.

Tespih

Tespihler yine Urfa‘da özel olarak el ile üretimi meşhurdur. Çarşıya geldiyseniz mutlaka hediyelik almak isteyeceksiniz. Bütçenize göre tespihler bulabilirsiniz.

Urfa neyi ile meşhur?

İsot, salça, Fıstık nar ekşisi ve yemekleri ile meşhurdur.

urfa’da alınacak hediyeler

İsot mutlaka almanız gerekiyor, Aynı şekilde fıstık ve baharat çeşitlerini mutlaka denemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir