Uncategorized

Urfa’da Salça Nereden Alınır?

Urfa’da Salça Nereden Alınır? Eğer salça ihtiyacınız varsa ve salçayı Urfa’dan almak istiyorsanız Biber salçası veya domates salçası demek ki Ev yapımı salça istiyorsanız. Aksi takdir de her yerde salça olarak satılan soslardan alabilirsiniz.

1-     Urfa’dan Tanıdıklarınızdan Alın

Urfa’dan tanıdıklarınızdan alın. Bunu abesle karşılayabilirsiniz. Çünkü E-ticaret sitesi böyle bir şey neden yazsın kendi ürününü pazarlamasın. Evet haklı olabilirsiniz. Şahsen bizler çarşıdan kesinlikle salça ve isot almayız kendimiz yaparız.  Kendisi yapamayan tanıdıklarından alıyor.

Çarşıda yapılan isot ve salçalar genellikle ucuz olmakla beraber kalite bakımında düşüktür. Bu nedenle çarşıdan bu ihtiyaçlarımızı gidermeyiz.

2-     Urfa Yöresi üzerinden satın alın!

Urfa Yöresi üzerinden satın alın. Bizim şirketimiz, E-ticaret sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz. Ürünlerimiz çarşı ürünü değildir. Kendimiz her yıl özel olarak Eş ve dostta yaptığımız salçalardır. Ev yapımı olarak tamamen kendi kontrolümüzden geçmektedir.

Salçaların sebzeleri, Domates salçası olsun biber salçası (Biber Reçeli) olsun kendi tarlamızda ata tohumları ile yetiştirdiğimiz ürünlerden yapıyoruz. İçerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır. Tamamen sebze odaklı, kaynatma işlemi kesinlikle yapmayız. Çünkü kaynatma işlemi olduğunda salçaların ana maddeleri uçuyor ve salça yerine sos oluyor.

Domates salçamız yaz aylarında yine kendi tarlamızda yetiştirdiğimiz domateslerden yapılmaktadır. Güneşte doğal bir şekilde kurutuluyor. Kurutma işlemi basit değildir, Günde en az iki defa karıştırıyoruz ve temizliyoruz. Çarşının aksine üretimiz yerde değil evlerimizin çatılarından kurutmaktayız. Bunun nedeni salçaya çöp toz vb yabancı maddelerin karışmasını engellemektir.

Salçamızı almadan önce sitemizde yer alan ürün yorumlarını mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Çünkü Müşteri yorumları salçalarımızla ilgili detaylı bilgi verecektir. Urfa’da salça nereden alınır sorusuna cevap verdik. Ayrıca Hakiki biber salçası ile ilgili detaylı bilgilere cevap verdik. İlgili yazımızı da detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz.

Urfa usulü biber salçası nasıl yapılır?

Güneşte kurutularak tamamen doğal bir şekilde yapılmaktadır. İçerisinde hiç bir katkı maddesi bulunmayan Biber salçası tamamen doğal ve organiktir.

Urfa biber salçası kilosu ne kadar?

Fiyatlar 35-60 tl arasında değişmektedir. Eğer evden alıyorsanız fiyat oldukça yüksek olacaktır. Çünkü ticari yapmadığı için fiyatın da en yüksek olmasını isteyecektir.

Lezzetli biber salçası nasıl yapılır?

Güneşte kurutularak yapılır. İçerisine hiç bir katkı maddesi olmadan tamamen gün kurusu şeklinde yapılan biber salçası lezzetlidir.

Kaynatmadan biber salçası nasıl yapılır?

Güneşe sererek yapılır. Sabah ve akşam karıştırılarak yapılan biber salçası çok lezzetli olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir