Uncategorized

Siyah isotun faydaları nelerdir?

Siyah isotun faydaları nelerdir? İnsan sağlığına çok faydalı olan, Bağışıklık sistemini güçlendiren bir baharat çeşidi olan isot, Sağlığa çok yararlıdır. Bu yazımızda Siyah isot ve diğer isot çeşitleri üzerine hazırladığımız yazıyı sunuyoruz.

Siyah İsot Nedir?

Siyah İsot Nedir? İsot bir baharat çeşidi olup pul biberin atasıdır. Organik halidir. Pul biber bizi dizi fabrikasyon veya katkı maddesi eklenerek elde edilirken isot tamamen doğal bir organik olarak üretilmektedir. Tabi Hakiki isotu bulmanız gerekiyor.

Hakiki isot Urfa‘dam başka bir yerden alınmaz, Bunun nedeni asıl üretim merkezi Urfa ve tamamen ev yapımı olduğu için fabrikasyon üretim olmadığından dolayı az üretimi yapılmaktadır. Bu nedenle güvendiğin kişilerden almanızı tavsiye ediyoru. Bu yazımızda isot nedir ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Siyah isot, Normal isota göre güneşte daha fazla bekletilen terletilen bir baharat çeşididir. Diğer isotlarda farkı, Kırmızı (ipek) isot güneş görmeden kurutulurken, Mor güneşte 1-2 gün kurutulmaktadır. Siyah isot isot güneşte 3 ile 5 gün arasında terletilerek güneşte kurutulmaktadır.

Ancak bu işlem ile ilgili bir çok hile de bulunmaktadır. Örneğin çabuk siyahlaşması için poşetlere konuyor. Bu işlem sağlığa zararlı bir işlemdir. Kanserojen maddelere rastlandığı bulunmuştur. Karartma yani güneşte terletme işlemi fazla olmamakla beraber poşet kullanımı kaldırılması halinde herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Siyah İsotun Faydaları Nelerdir?

Siyah İsotun Faydaları Nelerdir?

Metabolizma hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. İçerisinde bulunan özel maddeler ile sağlıklı ve düzenli çalışan bir metabolizmayı tetiklemektedir

Hekim onayı alınarak metabolizma hızlandırmak için kullanılabilir.

Formda bir vücut için önerilen diyet ile birlikte  destekleyici doğal bir ürün olarak zayıflama konusunda özel bir fayda ortaya koymaktadır.

Urfa isotu sahip olduğu özel renginden dolayı içerisinde güçlü bir antioksidan barındırmaktadır. Sağlık için büyük öneme sahip bu oksidanla, çeşitli hastalıların oluşumunu engellemektedir.

Urfa İsotu aynı zamanda   anti bakteriyel içerikli doğal bir üründür. Bu sebeple bazı kanser hastalıklarını zararlı hücreleri yok edebilme özelliği sayesinde bertaraf edebilme özelliğine sahiptir. Kullanım öncesi hekim onayı alınması gerekmektedir.

Urfa İsotu, özellikle kemik gelişimini destekleyici bir faydaya sahiptir. Bu nedenle özellikle gebe kadınların ve emzikli kadınların tüketmesi tavsiye edilir.  Kaslarda ve kemiklerde ödem oluşmasını engellemektedir.

Urfa isotu, şeker oranını dengeleme faydası sağlamaktadır. Kanda bulunan şekeri, istenen seviyelerde tutabilme özelliği ile bilinmektedir. Bu sebeple şeker hastası kişilerin doktor onayını aldıktan sonra tüketmeleri tavsiye edilmektedir.

Urfa isotu, az önce bahsettiğimiz gibi antioksidan özelliği ile damar sağlığı için büyük fayda sağlamaktadır. Damar sertleşmesini ve tıkanmalarını engellediği ortaya çıkmaktadır.

Urfa isotu, kalp sağlığı bakımından da büyük fayda sağlamaktadır.

Urfa isotu, ölü hücreleri yenileme özelliğine de sahiptir. Yine kanserli hücreler ile savaştığı bilinmektedir. Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olabilmek adına İsot belli aralıklar ile düzenli olarak tüketilmelidir. Birtakım hastalıkları olan kişilerin hekim onayı almadan kullanmaması tavsiye edilmektedir.

Urfa isotu faydaları bakımından sağlığa büyük katkılar sağlamaktadır. Düzenli ve doktor onayı ile doğru bir biçimde kullanıldığında çeşitli hastalıkların tedavisine destek olmaktadır. Hem lezzet bakımından yemek kültürüne özle bir tat kazandırmaktadır. Hem de sağlığınızın destekçisi olarak mutfaklarınızdaki yerini almasını sağlayabilirsiniz.

 1. Siyah İsotun faydaları nedir?
  Metabolizma hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. İçerisinde bulunan özel maddeler ile sağlıklı ve düzenli çalışan bir metabolizmayı tetiklemektedir
 2. Siyah isot hangi yemeklerde kullanılır
  Çiğ köfte, Salata ve tüm yemeklerinizde kullanabilirsiniz.
 3. İsotlu yoğurt zayıflatırmı
  evet, İsot diyeti olarak bilinen bir yöntemdir. Yoğurtla yapılan kür zayıflamaya yardımcı olmaktadır.
 4. Siyah İsot nasıl Yapılır
  Güneşte terletilip siyah rengini alana kadar bekletilen sonra çekilmesi sonrasında elde edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir