Uncategorized

İsot Nedir? Nasıl Yapılır, Faydaları ve  Hangi yemeklerde Kullanılır

İsot Nedir? Sadece Urfa sınırları içerisinde yetiştirilen özel bir türe sahip olan isot biberler kullanılarak üretilmektedir. İsot Nasıl Yapılır? Sorusuna, isot biberler temizlenip tohumlardan arındırıldıktan sonra yaprak şeklinde parçalanarak hazırlanma işlemidir. İsot hangi yemeklerde kullanılır  sorusuna geçemeden önce tam olarak nasıl yapıldığını ifade edelim. Urfa damlarında güneşte kurutulan daha sonrasında geleneksel yöntem olan tokmakla dövme veya modern yöntem olan makine ile çekme işlemi esnasında zeytinyağı ve kaya tuzu eklenerek tüketime hazır hale getirilmektedir. Yemeklere çok ayrı bir lezzet vermektedir.

İsot Hangi Yemeklerde Kullanılır, Faydaları Nelerdir.

İsot Hangi Yemeklerde Kullanılır, Doğal bir lezzet olan isot çeşitli faydaları sayesinde birçok hastalığa doğal bir şifa kaynağı olarak tüketilmektedir.  sahip olduğu lezzeti ile girdiği tüm yemeklere ayrı bir tat kazandırmaktadır. Bu özel ürünün lezzetine alışanlar, isotsuz bir yaşam düşünememektedir.

Sadece Urfa sınırları içerisinde yetiştirilen özel bir türe sahip olan biberler kullanılarak üretilmekte olan bu doğal lezzet, çeşitli faydaları sayesinde birçok hastalığa doğal bir şifa kaynağı olarak tüketilmektedir. Faydaları saymakla bitmeyen doğal ürün, koyu renkli kıvamı, kendine has kokusu ve tüketildiği anlarda damaklarda bıraktığı o  özel lezzetiyle  Türk mutfağında hak ettiği yeri almaktadır.

Sizlerde İsotun lezzetini yemeklerinize dahil edebilmek, çeşitli rahatsızlıklarınızdan bu özel ürün ile kurtulabilmek için en başta İsot alırken dikkat etmeniz geren huşuları bilmeniz gerekmektedir.

 İşte, Urfa İsotu Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Husus;

  1. Hakiki Urfa İsotu olmalı!

Hakiki Urfa İsotu, Ülkemizde isot adı altında çok çeşitli ürünler, piyasa koşullarında satışa sunulmaktadır. İsotun sahip olduğu anavatan kuşkusuz ki Urfa olmaktadır. Urfa isot biberleri ile üretim yapıldığı için orijinal olanı da Urfa’ya ait olan isot olmaktadır.

Farklı bölgelerde benzer biber türleri ile yaygın olarak satışa sunulsa da Urfa isotunu tüketmekte olan kişiler, kolay kolay piyasadaki diğer benzer ürünleri tercih etmemektedir. Kendine has özellikleri ile kolayca diğer çakma ürünlerden kendini ayırmakta olan Urfa isotu, Urfa’da üretilip satılan doğal içerikli ve kaliteli bir isottur. Gerçek Urfa isotunu anlamak oldukça kolay olmaktadır.

  1. İsot Sparişi verirken Ucuz İsota Kanmayın!

İsot Sparişi verirken Geçmişten bugüne büyük bir emek ile hayata geçirilen Urfa isotu, piyasada dolaşan diğer ucuz isot türlerinden olmamaktadır. Urfa isotu, en özel şekilde Urfa biberlerinin yetişmesi ve hasat yapılmasının ardından güneş alan özel noktalarda kurutularak el emeği ile öğütülen kaliteli ürünlerdir. Fabrikasyon ürünler olmamakla beraber, çok biber kullanılarak az miktarda isot ortaya çıkmakta olan bir durumdur. Bu sebeple maliyetleri oldukça yüksek iken, isota dönüşme serüveninde içine giren emek, azımsanmayacak bir orana sahiptir.

Diğer benzer ürünler, isota benzetilmek amacıyla çeşitli gıda boyaları ile boyanarak isot diye kullanıcılara ucuz fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Urfa isotu belli başlı maliyetlere sahip olmaktadır. Tarladan hasada, hasattan satış pazarlamaya gelinceye kadar günler alan bir emeği ortaya koymaktadır. Bunun karşılığında emeğini hak eden ve gerçek urfa biberi ile mutfaklarda kullanıma sürülen ürünler Urfa isotu olmaktadır.

  1. Fabrikasyon Olmamasına Dikkat Edin!

İsot üretimi, kesinlikle fabrikasyon bir olay olmamaktadır. Bu işin içerisinde olan kişiler olarak geçmişten bugüne Urfa isotunun el emeği şeklinde kişiler tarafından en bilindik yöntemler ile yapıldığını bilmekteyiz. Bu sebeple hem yapım aşaması olarak hem de sahip olduğu içerik anlamında katkısız ve orijinal urfa isotu olarak satışa sunulmaktadır. Geleneksel yöntemler eşliğinde ve birkaç haftayı bulan dönüşüm aşaması, hakiki urfa isotunun ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Özel koşullarda ve özel şekilde saklaması gerçekleştirilen isot, otomasyon sistemleri şeklinde gerçekleşmemektedir. Tam anlamıyla el emeği ile hayata geçen doğal içerikli ve katkısız ürünler olarak mutfaklardaki yerini almaktadır.

  1. Urfa Ev İsotu Tercihiniz Olsun.

Urfa Ev İsotu, Urfa halkı tarafından genel yöntemler ile üretilen doğal bir baharat olduğu için kesinlikle özel amblemli ve ambalajlı bir şekilde satılmamaktadır. Bu şekilde çeşitli ambalajlar ile sarıp sarmalanmakta olan ve albenisi yükseK isot benzeri ürünlere aldanmayınız. Doğal görünümü ile ortada olan ve müşterilerin kolayca görsel anlamda görebileceği bir şekille basit bir paketleme ile istenilen kilogram şeklinde satışa sunulmaktadır.

  1. Tatmadan İsot Almayın!

Urfa isotu, tadı ile damaklarda unutulmaz anlar bırakmaktadır. Bu özel ürünün lezzetine varan kişiler, az çok tadıyla ilgili bilgiye sahip olmaktadır. Diğer çakma ürünler gibi ağız içerisinde istenmeyen durumlar yaşatmaz. Tadı oldukça orijinaldir. Urfa biberine ait orijinal lezzeti kolayca sunabilen bir özelliğine sahiptir. Hakiki Urfa isotu, kesinlikle damak kısmına yapışma yapmaz. Dişlerin arasına girerek rahatsızlık yaşatmaz.  Ve yine posa şeklini alarak tüketildiği anlarda mideye inmez.  Doğal Urfa isotu tüketilmeye başlandığı andan itibaren damaklarda bıraktığı özel tadıyla anında eriyen bir özelliğe sahip olmaktadır.

Kolay bir sindirime sahip olmaktadır. Lezzetiyle girdiği her bir yemeğe tat kazandırmaktadır. Sindirimle birlikte sağlık açısından da düzenli kullanan kişilerde olumlu sonuçlar ortaya çıkartmaktadır.

Çeşitli bilim adamlarında yakından incelemeye alınan bu benzersiz ürün, faydaları ile de ön plana çıkmaktadır.

Urfa İsotu faydaları nelerdir?

Urfa İsotu faydaları nelerdir, metabolizma hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. İçerisinde bulunan özel maddeler ile sağlıklı ve düzenli çalışan bir metabolizmayı tetiklemektedir. Urfa İsotu, hekim onayı alınarak metabolizma hızlandırmak için kullanılabilir. Formda bir vücut için önerilen diyet ile birlikte  destekleyici doğal bir ürün olarak zayıflama konusunda özel bir fayda ortaya koymaktadır.

Urfa isotu sahip olduğu özel renginden dolayı içerisinde güçlü bir antioksidan barındırmaktadır. Sağlık için büyük öneme sahip bu oksidanla, çeşitli hastalıların oluşumunu engellemektedir.

Urfa İsotu aynı zamanda   anti bakteriyel içerikli doğal bir üründür. Bu sebeple bazı kanser hastalıklarını zararlı hücreleri yok edebilme özelliği sayesinde ber taraf edebilme özelliğine sahiptir. Kullanım öncesi hekim onayı alınması gerekmektedir.

Urfa İsotu, özellikle kemik gelişimini destekleyici bir faydaya sahiptir. Bu nedenle özellikle gebe kadınların ve emzikli kadınların tüketmesi tavsiye edilir.  Kaslarda ve kemiklerde ödem oluşmasını engellemektedir.

Urfa isotu, şeker oranını dengeleme faydası sağlamaktadır. Kanda bulunan şekeri, istenen seviyelerde tutabilme özelliği ile bilinmektedir. Bu sebeple şeker hastası kişilerin doktor onayını aldıktan sonra tüketmeleri tavsiye edilmektedir.

Urfa isotu, az önce bahsettiğimiz gibi antioksidan özelliği ile damar sağlığı için büyük fayda sağlamaktadır. Damar sertleşmesini ve tıkanmalarını engellediği ortaya çıkmaktadır.

Urfa isotu, kalp sağlığı bakımından da büyük fayda sağlamaktadır.

Urfa isotu, ölü hücreleri yenileme özelliğine de sahiptir. Yine kanserli hücreler ile savaştığı bilinmektedir. Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olabilmek adına İsot belli aralıklar ile düzenli olarak tüketilmelidir. Birtakım hastalıkları olan kişilerin hekim onayı almadan kullanmaması tavsiye edilmektedir.

Urfa isotu faydaları bakımından sağlığa büyük katkılar sağlamaktadır. Düzenli ve doktor onayı ile doğru bir biçimde kullanıldığında çeşitli hastalıkların tedavisine destek olmaktadır. Hem lezzet bakımından yemek kültürüne özle bir tat kazandırmaktadır. Hem de sağlığınızın destekçisi olarak mutfaklarınızdaki yerini almasını sağlayabilirsiniz.

Urfa İsotu Alırken Dikkat Edilmesi Gereken hususlara dikkat ettiğiniz takdirde gerçek Urfa isotundan aradığınız lezzeti ve doğal şifayı kolayca bulabilirsiniz. Rengi kokusu ve sahip olduğu kıvam de kolayca Urfa isotunun özelliğini kolayca ortaya koyabilen noktalardır.

Hakiki Urfa isotu, evlerde yapılan ürünler olmaktadır. Yapımı oldukça meşakkatli olan, bu özel Urfa isotu, en orijinal şekliyle sitemiz üzerinde satışa sunulmaktadır. Sizler için özel lezzeti, orijinal rengi ve damaklarınızda kendini hissettirecek yapısıyla satışa sunulmaktadır.

Çeşitli yöresel ürünlerinde satışını yapmakta olan site adresimiz, Urfa’dan mutfağa orijinal tatları sizlere bu özel adres üzerinden sunmaktadır. Verilen sipariş aynı gün kargo ayrıcalıkları sayesinde kapınıza kadar ulaştırılmaktadır. Farı ödeme ayrıcalıklarımızdan yararlanarak sizlerde Urfa’nın meşhur yöresel tatlarına sofranızı açabilir, sağlığınızı en iyi şekilde koruma fırsatı bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir