Uncategorized

Ev salça yapımı: Harika Tarif

Ev salça yapımı nasıl yapılır? Fabrikasyon salça sosları yerine evde salça yapımı güneşte nasıl yapılacağı ile ilgili sizlere bu yazıyı hazırladık. ev salçası yapımı ile artık salça yapmayı öğrenmekle beraber sosları tüketmeyeceksiniz.

Ev Salça Yapımı Tarifi

Ev Salça Yapımı Tarifi

Ev Salça Yapımı Tarifi Öncelikle domates salçası mı biber salçası mı yapacaksınız bunun kararını siz verin ve ben kaynamış domates salçası nasıl yapılır? sorusu yerine en iyi domates salçası yapımını anlatacam. Bizler her yıl tona yakın salça yapıyoruz. Bu salçaların bir kısmını ev için kullanırken kalan kısmını da siz değerli ev yapımı salça isteyen müşterilerimize gönderiyoruz.

Ev yapımı salça güneşte yapılan salçadır. Evde salça yapımı güneşte kurutulan salçadır. Kaynamış salça yaparsanız çok kolaydır ancak kaynatırken salçanın içerisinde ki bir çok yararlı vitamini yok etmektesiniz. Bizler Urfa’da kesinlikle kaynamış domates salçası yapmayız. Salçalarımın hepsi güneşte kurutularak yapılmaktadır.

Evde salça yapımı güneşte

Evde salça yapımı güneşte, Öncelikle kendi tarlamızda yetiştirdiğimiz sebzelerden yapmaktayız. Eğer böyle bir imkanınız yoksa pazardan veya halden aldığınız domatesleri kullanabilirsiniz. Aldığınız domatesleri iyice yıkadıktan sonra rastgele parçalıyoruz. Parçaladıktan sonra makarna süzgeci üzerinden sıkıyoruz. Bu şekilde domatesin suyu çıkmakla domates tohumları süzgecin üzerinden kalıyor.

Evde salça yapımı güneşte olduğu zaman süreç çok eğlenceli olmaktadır. Suyunu aldıktan sonra bizim buralarda damlarda kurutmaktayız. Eğer böyle bir imkanınız yoksa güneş gören balkonda bu işlemi yapabilirsiniz. domates suyunu çok ince olacak şekilde tepsilere diziyoruz, Güneşin yoğunluğuna göre o salça kurumaya başlayacaktır. Kurumaya başladıktan sonra kaşık yardımı ile üzerinde ki tozları alıp sabah akşam karıştırıyoruz.

En İyi Domates Salçası Nasıl Yapılır?

En İyi Domates Salçası Nasıl Yapılır? Domates salçası güneşte o kadar güzel oluyor ki istediğiniz rengi vermek size kalmış, Dilerseniz tam kırmızı iken, Veya daha da koyu yapabilirsiniz. Resimde gördüğünüz salça bizim tarafımızdan yapılmıştır.

En iyi domates salçası

En iyi domates salçası sizin zevkinize göre renklendirebileceğiniz bir salçadır. Bizler güneşte genelde koyu kırmızı tercih ediyoruz. Bunun nedeni fabrikasyonları kırmızı olmasından dolayı mı? diye sorarsanız hayır daha iyi pişmektedir. Ev salça yapımı ile yemeklerimiz daha lezzetli olmaktadır. Tuz olarak kaya tuzu kullanmaktayız.

Evde domates salçası nasıl yapabilirim

Evde domates salçası nasıl yapabilirim

Evde domates salçası nasıl yapabilirim? Yukarıda belirttiğimiz gibi yapabilirsiniz. Kaynamış salça yerine güneşte kurutarak salça yapmaktayız. Burada ki en püf nokta ise salça’nın sabah akşam karıştırılmasıdır. Eğer koyu bir renk almasını istiyorsanız karıştırma işlemini biraz fazla zaman aralığı ile yapın. Örneğin rengin koyulaşmasını bekleyin. Koyulaştıktan sonra karıştırırsanız ve bu işlemi bir kaç defa yaparsanız koyu bir renk elde edersiniz.

Evde domates salçası nasıl yapabilirim

Çok kolay bir şekilde, Domatesleri yıkayıp, Suyunu güneşte kurutarak yapabilirsiniz. Sitemizde detaylı bilgiye rastlayabilirsiniz.

En İyi Domates Salçası Hangisidir?

en iyi domates salçası güneşte kurutulan salçadır. Güneş kurutması salça Urfa’dan alınır.

1 kilo domates salçası kaç kilo domatesten çıkar?

1 kilo domatesten genelde 100 gram salça çıkmaktadır.

ocakta domates salçası nasıl yapılır?

salça suyunun kaynatılarak yoğu bir kıvam aldıktan sonra ocaktan alınma işlemidir.

domates salçası kalori değeri nedir?

100 gram domates salçasında 82 kcal bulunmaktadır.

Ev yapımı domates salçası fiyat nedir?

30-45 Tl arasında değişmektedir. Salçanın yoğunluğuna göre fiyat değişmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir