Uncategorized

Biber Salçası Nasıl Yapılır? Urfa Usulü Tarifi

Biber Salçası nasıl yapılır, Urfa usulü kırmızı biber salçası hakkında bilgi vermek istiyoruz. Urfa biber salçası inanılmaz bir lezzeti içerisinde barındırmakta olan özel bir lezzet olmaktadır. Hakiki salça bulabilmek günümüzde neredeyse yok denecek kadar azdır. Kişilerin hazır ürünlere daha fazla ilgi göstermesi, zaman harcayarak, isot salçası gibi meşakkatli bir tarif ile uğraşmaya durumları mümkün olmamaktadır. Özellikle Urfa biber salçasını yapabilmek için orjinal Urfa biberine ulaşımın da çok mümkün olmayacağı iyi bilenmektedir.

Bu nedenle Urfa isot Salçası, tüketimi konusunda, işinde uzmanlaşmış ve hakiki biberler ile hakiki biçimde hazırlanan salçalara ulaşarak mutfaklarda harika yemekler ortaya çıkartmak günümüzde oldukça zor olmaktadır.

Piyasa koşullarında Urfa Biber Salçası adı altında oldukça farklı ürün alternatifleri bulunmaktadır, insanlar alıp almam konusunda büyük bir karasızlık içerisinde kalmaktadır. Gerçek lezzete ulaşabilmek için gerçekten Urfa Biber reçelinin tadını en baştan bilmek gerekmektedir. Ancak bu şekilde taklit ürünlerden ayırt edebilmek mümkün olabilmektedir.

Biber Salçası Nereden alınır?

Biber Salçası Nereden alınır, sorusu genellikle Urfa dışında yaşayan kişilerin sormakta olduğu yaygın bir sorudur. Hakiki salçaya kolayca ulaşabilmek için haliyle nereden alınabileceği de büyük bir merak konusu olmaktadır.

Urfa Biber Salçası, orijinal lezzeti ile Urfa sınırları içerisinde üretilmekte olan üründür. Tarlada yetişmekte olan Urfa cinsi biberler, güneşin altında olgunlaştıktan sonra, büyük bir özveri içerisinde toplanarak güzel bir şekilde yıkanarak ardından çekilerek salça haline getirilmekte, ondan sonrasında güneşte kurtularak yapılmaktadır.

Urfa’da Salça Nereden alınır sorusunun cevabı ise, Gerçek biberler ile hazırlanan Urfalı üreticiler aracılığı ile olmaktadır. İşin ustası olarak geçmişten bugüne sürekli olarak Urfa isot salçasını yapmakta olan kişilerden hakiki Urfa biber salçası satın alınmalıdır.

urfayoresi.com olarak Urfa’da yetişen biberlerden özenle hazırlanan gerçek Urfa salçası, Urfalı vatandaşlardan temin edilerek sizlerin sofrasına sunulmaktadır. Sizlerde sitemiz üzerinden Hakiki Urfa isot salçasını satın alabilirsiniz. Katkısız, doğal ve hakiki isot salçası farkıyla güvenle, tüketebilirsiniz.

Biber Salçası Nasıl Yapılır? Urfa Usulü isot salçası

Biber salçası Nasıl Yapılır, oldukça meşakkatli, zaman alan ve emek isteyen bir iştir. Zamanında özenle bahçeye ekilen biberler, çeşitli aşamalardan geçerek hasat zamanına varıncaya kadar aylar almaktadır. Ekim, dikimi, çapası, suyuydu derken yaz mevsiminin sonuna gelindiğinde biber toplama dönemi başlamaktadır. Bu özel dönemle birlikte dalında olgunlaşan Urfa biberleri, insanlar tarafından toplanarak salça yapılmak için evlere götürülmektedir. Urfa da Biber savaşına, isot reçeli veya isot salçası denilmektedir.

Urfa Biber Salçası İçin Gereken Malzemeler:

Urfa biberi 100 kg

Tuz yeteri kadar

Biber Salçası Yapımı:

Biber Salçası Yapımı için en başta biberler geniş leğenlere alınmalıdır. Üzerini taşacak şekilde su konularak her biri tek tek üzerindeki çamur ve tozlar yok edilecek şekilde yıkanmalıdır. Ardından biberlerin baş kısımları titizlikle kesilerek içinde bulunan biber tohumları hiç kalmayacak şekilde alınmalıdır.

Tüm Urfa biberleri bu şekilde tek tek temizlenip ayıklandıktan hemen sonra, özel bir makinede çekilmektedir. Özel bir makinesi olmayan kişiler ise Kıyma makinesinde çekmektedir. Çekilen isot salçası evlerinin damına geniş tepsiler veya temiz naylonlar üzerinde ince bir tabaka şeklinde güneşe serilmektedir. İsot reçeli olarakta bilinen salça sabah ve akşam her yerinin güneşte pişmesi ve kıvamını alması için karıştırılmaktadır. Çekilen isotlar sulu bir kıvamda oluyor. Güneşte kıvamını alana kadar bekletilmektedir. Tepsi veya naylonun üzerine serilen salçanın yoğunluğuna göre 2-7 gün içerisinde kıvamını alıp salça haline gelmektedir Kırmızı Biber Salçası olan salça türü, Güneşte bekletilme süresine göre de siyah rengini de almaktadır. Tad olarak herhangi Bir değişiklik olmamaktadır. Tüketime hazır olan salça ağırlığına göre bidonlara konulup serin yerde muhafaza edilmektedir.

Biber salçası yapım makinesi

Urfa Biber Salçası Nereden Alınır?

Urfa biber salçası nereden alınır, işini titizlikle yapmakta olan ve gerçek Urfa biberi ile yapmakta olan Urfalı üreticilerden alınır. Bu sayede gerçek salça lezzetini yemeklerinize kolayca dahil edebilirsiniz. Urfa’da yaşamayan kişiler için Urfa isot reçeli satışını sitemiz üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun; hakiki isot salçasına kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Siparişlerinizi oluşturarak ücretsiz kargo imkânlarımızdan yararlanarak sizlerde tüketmeye başlayabilirsiniz.

Acı İsot Salçası tadına doyamayacaksınız

Acı İsot Salçası biber konusunda dünyada nam yapmış özel şehirlerden birsidir. Sahip olduğu keskin acı, çok çeşitli hastalıklara ilaç olurken aynı zamanda isot olarak satışa sunulan benzersiz bir tat olarak da damaklardaki yerini almaktadır.

Kokusu, harika yapısı ve can alıcı rengiyle Urfa acı isot salçası ülkemizin en çok aranan popüler ürünleri arasındaki yerini almaktadır.

Sadece Urfa bölgesinde yetişen bu özel biber cinsi, yaz mevsimin gelmesiyle tonlarca üretilmekte ve ülkemizin farklı noktalarına yaş ve kuru şeklinde pazarlanmaktadır.

Hakiki Urfa Acı Biberi Nasıl Anlaşılır?

Sağlığa faydaları oldukça geniştir. Zayıflama sektöründe popüler tercih edilen bir sebzedir. Urfa Acı kırmızı biber salçası hazırlamak amacıyla salça yapımında çok fazla kullanılmaktadır. Urfa’nın en özel lezzetlerinden olan isot yapımının en özel malzemesini bu özel biber oluşturmaktadır.

Urfa Tatlı Biber Salçası Alternatif Olarak

Urfa Tatlı Kırmızı Biber Salçası, acı sevmeyen kişilere özel olarak hazırlanan doğal bir üründür. Sadece tatlı Urfa biberleri ile yapılmaktadır. Bu sayede tam anlamıyla tatlı olarak bir içeriğe sahip olmaktadır. Özellikle kahvaltılık ve yemeklerde Urfa tatlı isot salçası kişiler tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir.

Urfa isot Salçası, farklı yapım şekilleri ile tüketicilerin damak tadına hazır hale getirilmektedir. Urfa sınırlarında hazır hale gelen bu özel lezzet, sitemiz aracılığı ile ülkemizin dört bir noktasına hızlı teslimat ayrıcalığı ile ulaştırılmaktadır.

  1. Sizlerde gönül rahatlığı ile hakiki Urfa Tatlı Biber Salçası, Urfa Acı Biber Salçası, Urfa Biber Salçası ve Urfa Acı Biber gibi daha pek çok farklı yöresel ürüne tek tık kolaylığı ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir