Uncategorized

Köy Tavuğu Nasıl Pişirilir?

Köy Tavuğu Nasıl Pişirilir? Bu yazımızda sürekli olarak sorulan sorular arasında Düdüklüde pişirilen köy tavuğu lezzeti bir yemek için önce güzel bir şekilde pişirilmelidir.

Köy Tavuğu Nasıl Pişirilir

Köy Tavuğu Nasıl Pişirilir Öncelikle tüyleri temizlenmiş olarak varsayıyoruz. Eğer temizlenmemişse yeni kesilmişse, Suyu ısıtın su kaynadıktan sonra tavuğu suyun içerisine batırıp çıkarın. Tüyler bu şekilde yumuşayacak ve iyice temizledikten sonra eğer tüyler sert olursa tekrardan kaynar suya batırıp çıkarın.

Tüylerini iyice temizledikten sonra bağırsaklar ve diğer iç organlarını çıkarıp içini temizliyorsunuz. Daha sonrasında Düdüklüde koyduğunuz suya tavuğu koyuyorsunuz.

Düdüklü ile birlikte tavuk bir saat içerisinde pişecektir. Tavuk piştikten sonra tercihinize göre parçalama ve kemikten ayırma işlemini yaparsınız. Urfa Yöresinde Köy tavuğu ile yaptığımız yemekler çok lezzetli oluyor. Peki en çok hangi yemeklerde kullanıyorum.

Firik Bulguru ile Köy tavuğu yemek tarifi

Firik Bulguru ile Köy tavuğu yemek tarifi şahsen bizim sürekli yaptığımız ve çok güzel olan bir yemek türüdür. Yanında hiç bir şey olmasa da çok güzel oluyor. Öncelikle firik nedir sorusuna cevap vermiyorum. Çünkü satışını yapıyoruz. Buradan ürüne ulaşabilirsiniz.

Bizim köy tavuğunu pişirdiğimi suyla firik bulgurunu yapıyoruz. Sonrasında tavuğun etlerini kemiklerden ayırıp Sade yağ ile kavuruyoruz. Çok lezzetli bir yemek oluyor.

Pirinç pilavını ve diğer yemeklerde de kullanabilirsiniz. Kısaca Köy tavuğu Nasıl Pişirilir sorusuna cevap verdik. Urfa Yöresi Ürünlerimize mağaza alanında ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir