Uncategorized

Biber Salçası Fiyatı Nedir? En İdeal Fiyat Nedir?

Biber Salçası Fiyatı Hesaplama!

Biber Salçası Fiyatı Hesaplama! En basit tabirle güneş kurutması Urfa biber salçası fiyatını hesaplayalım. Urfa biberi diğer biberlerin çok farklıdır. İçerisinde ki yararlı maddeler şeker oranı ve lezzeti diğer biberlere göre kat kat fazla olduğunu belirtmek gerekir.

Urfa’da yeni sezon biberler kg 2-3 tl arasında değişmektedir. Güneşte kurutma yapıldığı için 1 kg biber salçası 12-14 kg dan çıkmaktadır. Ortalama fiyat 2.5 tl olarak hesaplarsak, 13 kg biberden 1 kg biber çıktığına göre işçilik hariç bir Ev Yapımı Biber Salçası kilo fiyatı 32,5 TL çıkmaktadır. Bunun yapım aşaması vs işçilik min 1 TL hesaplanırsa kg fiyatı 33,5 TL Bunun tuzu, ve kurutma işlemi yani el emeği çok düşük hesaplanarak çıkarılmış bir hesaptır.

Güneşte kurutulmuş Biber Salçası fiyatı 33,5 Paketleme düşünülürse 1 kg paketleme ücreti 3 tl’dir. fiyat oldu 36,5 TL Gerçek bir biber salçası fiyatı bu şekildedir. Aslında güzel biber biberin fiyatı Türkiye’de her yörede aynıdır. Antep, Hatay, Aydın gibi illerin fiyatları da aşağı yukarı bu şekildedir.

Kaynatma biber salçası fiyatı ise Kaynatma da genelde 5 kg biberden 1 kg salça çıkmaktadır. fiyat 12,5 tl, ambalaj ile 15,5 Tl, Ucuz biber salçası olarak bildiğiniz salçalarda genelde hazır domates salçası kullanımı bulunmaktadır. Bu nedenle fiyatlar oldukça düşük olmaktadır. Ayrıca ucuz biber diye bilinen fırfır biberi çok ucuzdur. Ondan yapılan bir salçanın fiyatı 7-8 tl arasında olmaktadır.

Antep Biber salçası fiyatı

Büyük bir pazaryerinde satılan biber salçası fiyatı 11 TL olarak yazılmış ve yüzlerce kişi satın almış. Bunun hesabını hemen yapalım sizinle, pazaryerinde %15 komisyon ve 3 tl kargo ücreti kesilmektedir. Yani 11 tl satılan biber salçası satıcının hesabına 6,5 Tl yatırılmaktadır. ambalaj 3 Tl diyelim ki 3,5 TL, Sizce bu biber salçası fiyatı doğru mu? Gerçi bir kaç müşterinin yorumuna göre poşette göndermiş, Ambalaj fiyatı düşülebilir.

Antep Biber salçası fiyatı, Yüzlerce kg satışı yapılan salça ile ilgili çok fazla olumlu yorum yapılmış sizin gördüğünüz gibi, Ya alanlar hayatlarında hiç biber salçası yememiş yada şişme yorumlardır. Bazı müşteriler ise bize biber salçası yerine domates salçası geldi diye olumsuz yorum yapmışlar, Hazır biber saşlçası bile bu kadar ucuz değilken sizin ne bekliyordunuz ki? Biber salçası fiyatı hesap ortadır. Biber salçası yediğinizde saf biber tadı almanız gerekiyor. Eğer ekşilik varsa bilinki güneş kurutması domates salçası eklenmiştir. Ama tatlılık varsa fazla geliyorsa hazır domates salçaları eklenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir