Urfa Hakkında

Hakiki Biber Salçası Nasıl Anlaşılır?

Hakiki Biber Salçası Nasıl Anlaşılır? Ev yapımı biber salçası çok soruluyor. Müşterilerimize hakiki salçayı nasıl anlarım diye sorular sorması üzerine bu yazımızı hazırladık.

Urfa Biber Salçası diğer illerin salçalarına hiç mi hiç benzemez. Gerek yapımı gerekse rengi olsun çok farklıdır. Örneğin bizim salçamızda kaya tuzundan başka bir hiç bir katkı maddesi bulunmaz ve güneşte kurutularak yapılır.

Hakiki Biber Salçası Nasıl Anlaşılır?
Hakiki Biber Salçası Nasıl Anlaşılır?

Urfa’da Annelerimiz salçayı istediği rengi vermekte de maharetlilerdir. Örneğin Kırmızı Biber Salçası olması istiyorsa güneşte çok bekletmemekle beraber sık aralıklarla karıştırır.

Koyu Biber Salçası ise kırmızı ve siyah arasında elde etmek istiyorsa güneşte karıştırma süresi biraz daha uzar. Tam siyah biber salçası yapmak istiyorsa da Güneşte uzun bırakır, Koyulaşan salçayı günde 2 defa karıştırır. Karıştırdıkta renk koyulaşır, En sonda da Siyah rengi alır.

Hakiki Biber Salçası Nasıl Anlaşılır?

Hakiki Biber Salçası Nasıl Anlaşılır? Öncelikle rengi tam kırmızı olmayacak! Ve salçayı muhafaza için yağ ve türevleri kullanılmayacak. Doğal salça hiç bir katkı maddesi kullanılmadan yapılan salçadır.

Tadına bakın, aldığınız salça acı ise ilk olarak size şirin gelecektir. bir kaç saniye sonra acısını hissedeceksiniz. Fakat doğal olmayan salça acı ise acısı peşinen gelir çünkü yapay bir acı kullanılmıştır.

Birde tadına baktığınızda domates tadı kesinlikle gelmeyecek. Eğer Ucuz biber salçası satın aldıysanız büyük ihtimal domates salçası karıştırılmıştır. Zaten hemen Biber salçasında ki domates salçasını fark ederiniz.

Biber Salçası hem acı hemde tatlı olan ekşisimsi bir tadı olur ve çok lezzetli olur. Hakiki biber salçalarımız buradan bakabilir ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir