Urfa Hakkında

Biber Salçası Nasıl Saklanır?

Ev Salça Yapımı Tarifi

Biber Salçası Nasıl Saklanır? Bu sorunun cevabı değişmektedir. Eğer ev yapımı güneş kurutması biber salçası ise serin bir yerde saklayabilirsiniz. Eğer fabrikasyon veya kaynatma biber salçası ise buzdolabına saklamanız gerekiyor aksi takdirde biber salçası bozulabilir.

Biber Salçası Nasıl Saklanır?

Biber Salçası Nasıl Saklanır? Bizim salçalarımız ev yapımı güneş kurutması olduğu için salçayı muhafaza etmek için serin bir yerde güneş görmeyen bir yerde muhafaza edilmesi gerekiyor. Fabrikasyon veya kaynatma salçaların üzerine yağ bırakılmaktadır. Bu şekilde salçanın bozulmaması sağlanır. Saclarımızı incelmek için ürünlerimizi ziyaret ediniz.

Ev salçası nasıl saklanır

Bizim salçalarımız ev yapımı olduğu için güneş kurutması olması nedeniyle serin bir yerde güneş görmeyecek şekilde saklanır.

Ev yapımı biber salçası kaç yıl dayanır

Bizim salçalarımız genelde bir senede tüketeceğimiz şekilde üretmekteyiz. Ev yapımı biber salçası 1 yıl gibi bir süre dayanırken kaynatma salçaların ömrü oldukça kısadır.

Ev yapımı salça bozulur mu

Eğer sıcak bir ortamda bırakırsanız salça bozulmakla kalmaz aynı zamanda kurtlanabilir. İlgili ayrıntıları yazımızda okuyabilirsiniz.

Biber salçası buzdolabında saklanır mı?

Evet saklanabilir, Eğer kaynatma ise mutlaka buzdolabında saklamanız gerekiyor. Güneş kurutması ise serin bir yer yeterli olmakla beraber dolapta bekletilmesi sorun teşkil etmeyecektir.

Biber salçası dışarıda bozulur mu?

Bulunduğu ortam sıcak ve güneş görüyorsa salça bozulur. Değilse serin bir yer salça bozulmaz.

Listeye geri dön

Biber Salçası Nasıl Saklanır?” ile ilgili yorum;

  1. Mehmet Murat dedi ki:

    Urfa’dan bir tanıdığımın getirdiği biber salçası, bir kiloluk cam kavanozda ağzı sıkıca kapalı olmasına rağmen, üçüncü gün hafif şeffaflaştı, sulandı, biraz ekşimsi bir tad aldı ve rengi biraz koyulaştı. Sanki kavanozun ortasında siyah sulu bir sıvı yağ var gibi. İlk günkü gibi rengi canlı kırmızı değil ve salça elime bulaşıp temizlediğimde, rengi hemen çıkıveriyor. İlk gün salçanın rengi, iyice temizlemeden pek çıkmıyordu. Arkadaşın iş yerinde, bu biber salçaları, ilk günkü gibi buzdolabında ama benim buzdolabında niçin böyle oluyor?
    Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.